Polska

Kalendarz startowy Voster-ATS

Ekipa Voster-ATS opublikowała na swojej stronie internetowej kalendarz startów na pierwsze tygodnie od momentu wznowienia sezonu. Najważniejszymi w tym okresie imprezami będą dla polskiej formacji Sibiu Cycling Tour, Czech Cycling Tour oraz mistrzostwa Polski.

Grupa Mariusza Witeckiego przystępowała do sezonu 2020 z dużymi ambicjami. Niestety, koronawirus storpedował jej plany i sprawił, że za kilka dni – podczas Dookoła Mazowsza (15-18 lipca) – stanie na starcie wyścigu UCI po raz pierwszy w tym roku.

Start w rodzimej etapówce rozpocznie prawdziwy maraton występów. W kolejnych tygodniach zobaczymy ją w akcji podczas wyścigu o Puchar MON (19 lipca), Sibiu Cycling Tour (23-26 lipca) i Tour of Bułgaria (28 lipca – 1 sierpnia).

Voster-ATS stanie też na starcie GP Kranj (26 lipca), Czech Cycling Tour (6-9 sierpnia), Tour Bitwa Warszawska (12-16 sierpnia), One Belt One Road (16-17 sierpnia) oraz mistrzostw Polski.

“Ten sezon będzie krótszy, ale intensywny. Wyścigi są rozplanowane praktycznie bez przerw do połowy października. Całe szczęście mamy mocny i szeroki skład, także będziemy mogli ścigać się równolegle w dwóch imprezach. Emocji na pewno nie zabraknie” – zapowiedział Witecki, cytowany przez biuro prasowe drużyny.

To Top