Świat

Israel Start-Up Nation zagina parol na Grega Van Avermaeta

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team / Getty

Właściciel Israel Start-Up Nation, Sylvan Adams nie ukrywa, że po zatrudnieniu Christophera Froome’a jego apetyt na wielkie nazwiska tylko się zaostrzył. Jak przyznał, jest zainteresowany sprowadzeniem kolarza CCC Team, Grega Van Avermaeta.

Izraelska formacja zaczyna się w kolarskim świecie rozpychać łokciami. Po fuzji z Katusha-Alpecin i awansie do grona ekip World Touru, przed kilkoma dniami oficjalnie ogłosiła pozyskanie czterokrotnego zwycięzcy Tour de France, Christophera Froome’a, który dołączy do niej po zakończeniu obecnego sezonu. Czy to koniec wzmocnień? Wiele wskazuje na to, że nie.

Właściciel grupy, miliarder Sylvan Adams zasygnalizował bowiem, że w kręgu jego zainteresowań znajduje się między innymi Greg Van Avermaet. 35-letni specjalista od klasyków aktualnie broni barw CCC Team, lecz przyszłość ekipy w 2021 roku po wycofaniu się jej głównego sponsora jest póki co zagadką.

“To jeden z najlepszych specjalistów od klasyków na świecie i czołowy zawodnik swojej generacji. Może walczyć z Peterem Saganem. Oczywiście, jestem nim zainteresowany, ale nie powiem niczego więcej” – mówił Adams, cytowany przez “Sporzę”.

To, czy Van Avermaet będzie chciał opuścić szeregi drużyny Jima Ochowicza jest mocno wątpliwe. Związany jest z nią od lat, a w momencie największego kryzysu finansowego zadeklarował, iż poczeka z decyzjami o swojej przyszłości do momentu, aż dla grupy nie będzie już żadnej nadziei.

To Top