Polska

CYKLO Gravel Krokowa już 26 lipca

Po bardzo długim i niepewnym okresie pandemii, momentach niepewności zapadła decyzja – wracamy z wyścigami! Startujemy z drugą edycją wyścigu, który organizujemy wspólnie z Gminą Krokowa.

Wygląda na to, że impreza w Krokowej kończyła zeszły sezon i rozpocznie tegoroczny. Wyścig to CYKLO Gravel Krokowa. A skąd w ogóle ten cały gravel?

Już od kilku sezonów widać jak coraz większą popularnością cieszą się rowery typu gravel i przełaj. Obecna sytuacja i agresja na drodze tylko przyspieszyła rozwój kolarstwa grawelowego, jeśli możemy go tak określić.

Bartek Glaas, Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe, organizator: Osobiście jestem wielkim fanem szosy, uwielbiam jeździć i ścigać się właśnie na niej, jednak w ostatnim czasie moje proporcje częstotliwości jazd zmieniły się diametralnie. Obecnie większość czasu spędzam właśnie na przełaju eksplorując coraz to nowe, świetne miejsca, których w okolicy Trójmiasta jest mnóstwo.  Nie licząc wyskakujących psów, czuje się po prostu bardzo bezpiecznie, są takie sytuacje, że w ciągu 2h jazdy mijam dosłownie kilka samochodów.

Trasa CYKLO Gravel Krokowa pozostaje bez zmian. Jest bardzo szybka i łatwa technicznie, idealna dla osób początkujących. Po zeszłorocznej edycji uczestnicy właśnie chwalili łatwą technicznie, szybką ale ciekawą trasę, którą wyścig został poprowadzony. Nie ma tu oczywiście mowy o jakimkolwiek zakazie / nakazie startu na danym typie rowerów.

Startować mogą zarówno rowery MTB, Gravele, przełaje, zapewne jeśli zamontujemy do roweru szosowego grubsze opony – również ukończymy wyścig, a na pewno będziemy się dobrze bawić.  Jeśli jednak chcemy walczyć o najwyższe lokaty – wybierzmy odpowiedni rower. Trasa prowadzi szerokimi szutrami i leśnymi drogami bez większych przeszkód technicznych i przeplatana jest bocznymi drogami asfaltowymi o bardzo dobrej jakości.

Startujemy – podobnie jak rok temu z miejscowości Żarnowiec i stąd kierujemy się na południe w kierunku Wejherowa, by po dojechaniu do najdalej wysuniętego punktu – miejscowości Warszkowo już na terenie powiatu wejherowskiego skierować się na północ. Dojazd powrotny do miejscowości Sobieńczyce, który prowadzi po dosyć długim ale łagodnym podjeździe leśnym. Stąd już prowadzi nas szeroki leśny dukt do Żarnowca – miejsca startu i mety.

Ze względu na wymogi sanitarne w ramach imprezy rozgrywane są dwa osobne wyścigi, start na dystans MINI – 36km jest o godz. 9:30, start na dystans MEGA (2 pętle) planowany jest na godz. 14.

CYKLO GRAVEL Krokowa każdy traktuje na swój sposób, czołówka zawodników zapewne będzie ścigała się o zwycięstwo i o jak najlepszy czas przejazdu, a duża ilość uczestników będzie traktowała to jako wyzwanie do pokonania trasy imprezy oraz własnych słabości. Jeśli dodamy do tego wspaniałe widoki, piękną przyrodę, zabezpieczone drogi i całą atmosferę kolarską to jesteśmy przekonani, że ta impreza na stałe zagości w kalendarzu pomorskich imprez.

Zapisy dostępne są pod tym adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/4999/clients.html

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

To Top