Świat

Cały sezon w jednym mieście. Kolejne edycje Pucharu Świata XCO odwołane

Puchar Świata MTB w Val di Sole
Puchar Świata MTB w Val di Sole

Puchar Świata XCO najprawdopodobniej ograniczy się do dwóch rund zorganizowanych w jednym mieście. Odwołane zostały bowiem kolejne edycje zmagań najlepszych kolarzy górskich.

We wtorek UCI potwierdziło informacje o odwołaniu rund Pucharu Świata w szwajcarskim Lenzerheide (planowana na 4-6 września) i francuskim Les Gets (19-20 września). Wcześniej zrezygnowano także z edycji w Mont-Sainte Anne (Kanada) i Val di Sole (Włochy). Nie ma już mowy o zorganizowaniu tych zawodów w innym terminie. – Niestety, te rundy nie odbędą się w tym roku – czytamy w komunikacie władz światowego kolarstwa.

Według obecnego stanu rzeczy rywalizacja w Pucharze Świata XCO zostanie ograniczona do rywalizacji w Nowym Mieście na Morawach, gdzie między 29 września a 4 października odbędzie się podwójna runda. Nieco lepsza jest sytuacja w downhillu – zawodnicy mają wystartować w Mariborze (między 15 a 18 października) oraz Lousie (29 października – 1 listopada). W obu przypadkach także będą to podwójne edycje. – Zorganizowanie dwóch rund w jeden weekend pozwoli sportowcom, ich drużynom i krajowym federacjom zapewnić rywalizację, a jednocześnie ograniczyć koszty – wyjaśnia UCI.

Mistrzostwa świata zarówno w XCO, jak i downillu mają odbyć się w dniach 5-11 października w Leogang. Przypomnijmy, że początkowo specjaliści od olimpijskiej odmiany kolarstwa mieli rywalizować w Albstadt, ale ostatecznie dołączą w Austrii do zjazdowców. Dwa tygodnie później (24-25.10) turecka Sakarya ma gościć mistrzostwa świata w maratonie MTB.

Popularne

To Top