Hyde park

Wjechał TIR-em… na kładkę rowerową

Na kładkę rowerową przez Morawę łączącą Słowację z Austrią wjechał w środę… TIR. Media za naszą południową granicą nie są w stanie stwierdzić co sprawiło, że kierowca podjął próbę sforsowania rzeki w ten sposób.

Łącząca dwa kraje kładka, ulokowana między miejscowościami Devinska Nova Ves i Schlosshof nazywana jest “Rowerowym Mostem Wolności”. Obok kolarzy, jest wykorzystywana także przez służby ratunkowe, a jej dopuszczalne obciążenie pozwala na przejazd radiowozu czy karetki pogotowia.

Nie ma jednak mowy o tym, by przeprawę był w stanie pokonać TIR, choć… próbował. Jak czytamy w słowackiej “Pravdzie“, w środę jeden z kierowców postanowił sprawdzić, czy uda mu się w ten sposób skrócić drogę. Cóż – nie udało się. Szczęśliwie, przeprawa wytrzymała, choć aktualnie jest zamknięta i czeka na ekspertyzę sprawdzającą, czy jej konstrukcja nie grozi zawaleniem.

AUTENTICKÉ ZÁBERY: S KAMIÓNOM SKÚŠAL NOSNOSŤ „MOSTA CHUCKA NORRISA“

AUTENTICKÉ ZÁBERY: S KAMIÓNOM SKÚŠAL NOSNOSŤ „MOSTA CHUCKA NORRISA“Policajti prijali oznámenie o udalosti, ku ktorej došlo dnes ráno na Cyklomoste Slobody v Devínskej Novej Vsi. Cez uvedený cyklomost určený len pre chodcov a cyklistov sa mal v smere z Rakúska pokúsiť prejsť kamión, čo sa mu však kvôli zábranám za mostom nepodarilo. Prípadom sa už zaoberá príslušný útvar OR PZ v Bratislave IV, ktorý vec vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

Opublikowany przez Polícia SR – Bratislavský kraj Środa, 1 lipca 2020
To Top