Świat

GP Vermarc Sport: Florian Senechal najlepszy

Florian Senechal (Deceuninck – Quick Step) wygrał GP Vermarc Sport – niedzielny, odbywający się w Belgii wyścig spoza kalendarza UCI.

Wyścig, którego start i meta ulokowane były w Rostelaar liczył 164 kilometry. Zawodnicy do pokonania mieli dziesięć okrążeń rundy o długości 15,4 km i 10-kilometrowy dojazd. Wyścig, choć nie zalicza się do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej cieszył się dużym zainteresowaniem i bardzo mocną obsadą. Do walki przystąpili m.in. John Degenkolb (Lotto Soudal), Tim Merlier (Alpecin-Fenix) czy Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step).

Od pierwszych kilometrów sporo się działo, a peleton raz za razem się dzielił. Po pewnym czasie wykrystalizowała się z niego kilkunastoosobowa grupka, która wypracowała bardzo duży, ponad trzyminutowy zapas. Jasnym stało się, że to ona powalczy o ostateczne zwycięstwo.

Na około 10 kilometrów przed metą zaatakowali z niej: Florian Senechal (Deceuninck – Quick Step), Victor Campenaerts (Team NTT) i Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix), wypracowując 25 sekund przewagi. Dwaj ostatni nie byli skorzy do współpracy, toteż 26-letni podopieczny Patricka Lefevere’a odskoczył od nich i samotnie pognał do mety. Wygrał, zaś w boju o drugie miejsce lepszy był Riesebeek.

To Top