Polska

Wyścig Dookoła Mazowsza pierwszą ogólnodostępną imprezą kalendarza UCI po odmrożeniu

Zaplanowany w dniach 15-18 lipca Wyścig Dookoła Mazowsza (kat. 2.2) będzie pierwszą ogólnodostępną imprezą szosową kalendarza UCI po jego odmrożeniu! Tym samym polska impreza będzie mogła liczyć na wielkie zainteresowanie ze strony kibiców i mediów.

Przypomnijmy: Międzynarodowa Unia Kolarska oficjalnie zezwoliła na wznowienie ścigania od 1 lipca, zaś na szczeblu World Touru – miesiąc później. Z jej zasad wyłamała się słoweńska federacja, organizując w ubiegłym tygodniu mistrzostwa kraju (triumfowali w nich Primoż Roglić i Tadej Pogacar), lecz wciąż był to wyścig “wewnętrzny”, niemal niedostępny dla zawodników z innych krajów.

Pierwszą pełnoprawną imprezą kalendarza dostępną dla grup zawodowych miał być początkowo Sibiu Cycling Tour, planowany w pierwszych dniach lipca. Został on jednak przesunięty na jego końcówkę, toteż palma pierwszeństwa trafiła w ręce cyklu imprez tureckich: GP Erciyes i GP Kayseri (11-12 lipca). W piątek pojawiła się informacje, że i one zostały odwołane.

Tym samym ściganie na świecie wznowi oficjalnie Wyścig Dookoła Mazowsza. Polska etapówka odbędzie się w dniach 15-18 lipca i ma kategorię 2.2. Póki co nie jest znana nawet wstępna lista startowa, lecz bez względu na obsadę możemy być pewni, że impreza przyciągnie uwagę fanów. Mając w pamięci zainteresowanie, jakim cieszyły się mistrzostwa Słowenii, organizatorzy mogliby nawet rozważyć przygotowanie transmisji.

(fot. Mazovia Team)

To Top