Świat

Katarzyna Niewiadoma: “Moja forma z tygodnia na tydzień rośnie”

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) nie ukrywa, że im bliżej wznowienia sezonu szosowego, w tym lepszej dyspozycji się znajduje. Zamrożenie kalendarza pozwoliło jej także na nowo dostrzec piękno jazdy na rowerze.

Polka w 2020 roku nie zdążyła zaprezentować się w akcji ani razu. Jej start sezonu miał być nieco opóźniony z uwagi na problemy zdrowotne. Ostatecznie, z powodu epidemii koronawirusa przesunął się w czasie aż o kilka miesięcy. Zawodniczka z Ochotnicy Górnej sumiennie przygotowuje się do rywalizacji, która będzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy niezwykle intensywna.

“Na ten moment czuję się dość dobrze. Widzę, że moja forma z tygodnia na tydzień rośnie, a to motywuje mnie do jeszcze cięższych treningów” – mówiła Niewiadoma, cytowana przez biuro prasowe swojej ekipy. Jak dodała, koronawirus i wywołane jego epidemią konsekwencje pozwoliły jej dostrzec przyjemność w odkrywaniu świata.

“Zrozumiałam, jak bardzo doceniam możliwość zwiedzania świata z perspektywy roweru. Trenowałam w okolicach Girony na rowerze górskim lub gravelu, odkrywając piękne miejscowości. To trochę zmienia moją perspektywę patrzenia na trening. Za każdym razem wychodzę z domu z czystą głową. Nie myślę o założeniach ale wiem, że powinnam się cieszyć jazdą i po prostu dobrze bawić. Wszystko wydaje się teraz prostsze” – wyjaśniała.

Póki co nie wiadomo, gdzie 25-latka wznowi sezon startowy. Być może nastąpi to już 1 sierpnia, podczas Strade Bianche.

https://www.instagram.com/wmncycling/?hl=pl
To Top