Świat

Alpecin-Fenix z “dzikimi kartami” na monumenty

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Drużyna Matheiu van der Poela, Alpecin-Fenix otrzymała “dzikie karty” na całą serię włoskich wyścigów, na czele z monumentami – Mediolan – San Remo i Il Lombardia. Holender prawdopodobnie wystartuje w obu tych imprezach.

Holenderska formacja to formalnie ekipa drugiego szczebla (Pro Teams) lecz z kilkoma postaciami, których zazdrościć mogą jej drużyny World Touru. Oczywiście, największą gwiazdą jest MvdP, lecz barw zespołu bronią także Petr Vakoc, Sacha Modolo czy Kristian Sbaragli. Obecność w składzie Mathieu van der Poela sprawia, że organizatorzy bardzo chętnie widzą ją na swoich wyścigach, a dowód temu dał RCS Sports, który “opiekuje” się m.in. wspomnianymi monumentami.

Postanowił bowiem przydzielić przepustki Alpecin-Fenix na wszystkie swoje imprezy, z wyjątkiem Giro d’Italia. To oznacza, że granatowe stroje zobaczymy w akcji już 1 sierpnia, podczas Strade Bianche. Kilka dni później (5 sieprnia) drużyna wystartuje w Milano-Torino, zaś 8 sierpnia – w Mediolan – San Remo. To jednak nie koniec intensywnego pakietu startów, gdyż 12 sierpnia przystąpi do rywalizacji w Gran Piemonte, a 15 sierpnia – w Il Lombardia.

W dalszej części sezonu czeka ją jeszcze udział w prestiżowej etapówce – Tirreno-Adriatico (7-14 września). Mathieu van der Poel już wcześniej sygnalizował chęć startu we wszystkich tych imprezach, więc o ile na przeszkodzie nie staną występy w Pucharze Świata MTB, możemy się go spodziewać wśród zgłoszonych.

To Top