Świat

“Jak zginął Marco Pantani”. Nowy materiał o “Piracie” we włoskiej telewizji

Marco Pantani
Marco Pantani / fot. Yuzuru Sunada / Wikimedia Commons

Włoska telewizja “Italia 1” wyemitowała w poniedziałek wieczorem materiał o tytule “Jak zginął Marco Pantani”. W nim znaleźć można m.in. rozmowę z dostarczającym “Piratowi” narkotyki Fabio Miradossy który nie wierzy, by to one doprowadziły do śmieci kolarza.

Pantani został znaleziony martwy w hotelowym pokoju w Rimini 14 lutego 2004 roku. Jako oficjalną przyczynę śmierci podano przedawkowanie narkotyków w połączeniu z antydepresantami. Italia do dziś nie daje temu wiary, a materiał autorstwa Alessandro De Giuseppe jest tego potwierdzeniem. Znaleźć w nim można m.in. obszerne wypowiedzi Miradossy, twierdzącego jednoznacznie, że filigranowy góral został zamordowany.

“Poznałem go kilka miesięcy przed śmiercią i na pewno nie wyglądał na kogoś, kto chciałby popełnić samobójstwo. Wciąż próbował dociec tego, co stało się w Madonna di Campiglio (to tam Marco został wykluczony z Giro d’Italia 1999 za podwyższony poziom hematokrytu – przyp.red.)” – mówił. Dodał także, że swoje wątpliwości wyrażał po raz pierwszy bezpośrednio po śmierci Pantaniego, lecz śledczy nie dawali im wiary.

Miradossa zaznaczył także, że podczas ostatniego spotkania z “Piratem” dał mu stosunkowo niewielką ilość kokainy – mniejszą, niż ta, do której Marco był już “przyzwyczajony”, zatem przedawkowanie nie mogło być przyczyną śmierci.

Antonio De Rensis, prawnik zajmujący się sprawą z ramienia rodziny Pantanich zaapelował do wymiaru sprawiedliwości o ponowne przesłuchanie dilera. “Jeżeli tak się nie stanie, będzie to problemem nie tylko rodziny Marco, ale nas wszystkich” – zaznaczył.

To Top