Świat

Media: Christopher Froome zostaje w Team Ineos do końca sezonu

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Według informacji “La Gazzetta dello Sport” temat sierpniowego transferu Christophera Froome’a nie jest już aktualny. Brytyjczyk prawdopodobnie zmieni za to grupę po zakończeniu sezonu.

Plotki dotyczące zmiany otoczenia przez czterokrotnego triumfatora Tour de France po raz pierwszy pojawiły się w maju. 35-latek miał być niezadowolony ze swojej pozycji w drużynie (po ciężkiej kontuzji nie mógł być pewny roli lidera Team Ineos w “Wielkiej Pętli”) a zainteresowanie zatrudnieniem go wyrażało kilka grup, na czele z Israel Start-Up Nation.

To właśnie ta formacja była najbardziej zdeterminowana, by doprowadzić do jak najszybszego transferu Froome’a. Oferowała mu trzyletni kontrakt z zarobkami na poziomie 5 milionów euro za sezon (najwyższymi na świecie, ex-aequo z Peterem Saganem). Jak donosi “La Gazzetta dello Sport”, w sierpniu izraelskiej grupie nowego lidera nie uda się sprowadzić.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że osiągnął on (względny) kompromis z dotychczasowym pracodawcą. “Cyclingnews” donosi, iż Froome otrzymał od włodarzy Ineos zapewnienie, iż będzie obok Gerainta Thomasa i Egana Bernala pełnoprawnym liderem grupy. Jednocześnie, według źródeł serwisu brytyjska grupa nie kwapi się z przedstawieniem mu nowego kontraktu, co zwiększa prawdopodobieństwo odejścia po zakończeniu sezonu.

Z Team Ineos (wcześniej Sky) “Biały Kenijczyk” związany jest od dekady. W jego barwach odniósł wszystkie największe sukcesy, obok czterech triumfów w Tour de France “dorzucając” też sukcesy w Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

To Top