Polska

Tour de Pologne jednak bez Grega Van Avermaeta

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team / Getty

Greg Van Avermaet (CCC Team) wbrew pierwotnym informacjom nie pojawi się na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne. Belg zdecydował się ostatecznie na udział w odbywającym się równolegle Mediolan – San Remo.

Aktualny mistrz olimpijski i największa gwiazda polskiej formacji swój udział w imprezie Czesława Langa sygnalizował na początku czerwca w rozmowie z “Het Laaste Nieuws”. Wtedy jednak monument Mediolan – San Remo… nie kolidował jeszcze terminem z Tour de Pologne. W momencie, gdy został przeniesiony na 8 sierpnia (TdP odbywa się w dniach 5-9), Van Avermaet postanowił zmienić swoje plany.

Do startów 35-latek powróci 1 sierpnia podczas Strade Bianche. Po M-SR, a jeszcze przed Tour de France – jednym z najważniejszych celów sezonu – prawdopodobnie weźmie jeszcze udział w Tour de Wallonie (16-20 sierpnia). Po “Wielkiej Pętli” skupi się z kolei na rywalizacji w północnych klasykach.

Mimo zmiany planów GvA obsada Tour de Pologne i tak zapowiada się imponująco. Na starcie staną bowiem m.in. Richard Carapaz (Team Ineos), John Degenkolb (Lotto Soudal) czy Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

To Top