Polska

Tour de Pologne jednak bez Grega Van Avermaeta

Greg van Avermaet

Greg Van Avermaet (CCC Team) wbrew pierwotnym informacjom nie pojawi się na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne. Belg zdecydował się ostatecznie na udział w odbywającym się równolegle Mediolan – San Remo.

Aktualny mistrz olimpijski i największa gwiazda polskiej formacji swój udział w imprezie Czesława Langa sygnalizował na początku czerwca w rozmowie z “Het Laaste Nieuws”. Wtedy jednak monument Mediolan – San Remo… nie kolidował jeszcze terminem z Tour de Pologne. W momencie, gdy został przeniesiony na 8 sierpnia (TdP odbywa się w dniach 5-9), Van Avermaet postanowił zmienić swoje plany.

Do startów 35-latek powróci 1 sierpnia podczas Strade Bianche. Po M-SR, a jeszcze przed Tour de France – jednym z najważniejszych celów sezonu – prawdopodobnie weźmie jeszcze udział w Tour de Wallonie (16-20 sierpnia). Po “Wielkiej Pętli” skupi się z kolei na rywalizacji w północnych klasykach.

Mimo zmiany planów GvA obsada Tour de Pologne i tak zapowiada się imponująco. Na starcie staną bowiem m.in. Richard Carapaz (Team Ineos), John Degenkolb (Lotto Soudal) czy Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

To Top