Polska

Charytatywny peleton przejedzie z Częstochowy do Gdańska

11 lipca grupa kolarzy – zarówno zawodowców, jak i amatorów – wyruszy w wyprawę z Częstochowy do Gdańska. Ich akcja ma na celu wsparcie zbiórki na rehabilitację poszkodowanych w wypadku koleżanek: Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy.

Malinkiewicz i Konwa 1 czerwca zostały w okolicach Bielska-Białej potrącone przez samochód. W wyniku tego wypadku doznały licznych obrażeń. Czeka je teraz długa walka o powrót do sprawności. Walka długa, ale i kosztowna.

Zdając sobie z tego sprawę, środowisko rowerowe aktywnie zaangażowało się w pomoc. Powstała zbiórka w serwisie Pomagam.pl, a by ją wspomóc i dodatkowo nagłośnić, 11 lipca grupa kolarzy wyruszy w trasę z Częstochowy do Gdańska.

“Do przejechania w jeden dzień jest odcinek z Fabryki Rowerów w Częstochowie do Dre Rowery w Gdańsku. Start planowany jest na piątą rano. Zakładamy, że peleton będzie w Gdańsku około 21:00 – 22:00. Dystans wynosi niemal 500 kilometrów” – wyjaśnia organizator przejazdu, Jakub Krzyżak w rozmowie z serwisem “triathlonlife.pl“. Jak wyjaśniał, obok nagłośnienia zbiórki, przejazd ma mieć również charakter edukacyjny.

Udział w akcji zapowiedzieli już m.in. Przemysław Niemiec, Tomasz Marczyński, Cezary Zamana czy Katarzyna Solus-Miśkowicz. Relacja z przejazdu prowadzona będzie z zabezpieczających przejazd busów i dostępna na profilach społecznościowych akcji.

To Top