Świat

CCC Team i Mazowsze Serce Polski na starcie Tour de Slovaquie

Tour de Slovaquie
Tour de Slovaquie / fot. organizator

Dwie polskie drużyny – CCC Team i Mazowsze Serce Polski znalazły się wśród ekip, które wezmą udział w tegorocznej edycji Tour de Slovaquie (kat. 2.1). Łącznie na starcie stanie aż sześć ekip szczebla World Tour.

Impreza, sięgająca swoimi korzeniami lat 50. ubiegłego wieku, cieszy się w ostatnich latach sporym prestiżem. Potwierdza to lista zwycięzców: przed rokiem triumfował Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step), a wcześniej na szosach Słowacji z sukcesu cieszył się jego kompan z drużyny, Julian Alaphilippe.

Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 16-19 września, więc pokryje się terminem z Tour de France (29 sierpnia – 20 września). Nie oznacza to jednak, że zabraknie na jej starcie uznanych marek – w opublikowanym w poniedziałek komunikacie poinformowano, że wyścig ugości aż sześć ekip najwyższego szczebla. Będą to: CCC Team, BORA-hansgrohe, Israel Start-Up Nation, Cofidis, Sunweb i wspomniany już Deceuninck – Quick Step.

Wśród drużyn, które staną na starcie jest również m.in. Alpecin-Fenix Mathieu van der Poela. Polskich kibiców cieszyć może fakt, iż w akcji oglądać będziemy rodzimą formację kontynentalną – Mazowsze Serce Polski.

Lista drużyn startujących w Tour de Slovaquie (kat. 2.1):
CCC Team
Israel Start-Up Nation
Team Sunweb
Deceuninck – Quick Step
BORA-hansgrohe
Cofidis
Alpecin-Fenix
Bingoal-Wallonie Bruxelles
Gazprom-RusVelo
Novo Nordisk
Uno-X Development Team
Vini Zabu-KTM
Adria Mobil
Team Friuli ASD
Colombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
Dukla Bańska Bystrzyca
Elkov-Kasper
Team Novak
Mazowsze Serce Polski

Rzutem na taśmę ale udało się nam zakwalifikować do prestiżowej imprezy jaką jest wyścig Dookoła Słowacji w dniach 16-19…

Opublikowany przez Darka Banaszka Poniedziałek, 29 czerwca 2020

(fot. Tour de Slovaquie)

To Top