Świat

Remco Evenepoel: “Czy mogę wygrać Giro d’Italia? Odpowiem w październiku”

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) nie ukrywa, że podczas tegorocznego Giro d’Italia jego celem będzie walka o klasyfikację generalną. “Czy mogę wygrać? Odpowiem 25 października i mam nadzieję, iż powiem wtedy »tak«” – mówił.

Zaledwie 20-letni Belg w sezonie 2019 przebojem wdarł się do ścisłej światowej czołówki, sukcesy na szczeblu juniorskim błyskawicznie przenosząc na “dorosły” grunt. Tamten rok przyniósł mu m.in. triumf w Classica San Sebastian, tytuł mistrza Europy oraz wicemistrzostwo świata.

Niezwykle efektownie Evenepoel rozpoczął także obecny sezon, wygrywając Vuelta a San Juan i Volta ao Algarve. Już wtedy sygnalizował, że podczas swojego debiutu w Grand Tourze – Giro d’Italia nie zamierza być jedynie statystą. Epidemia koronawirusa przesunęła Corsa Rosa aż na październik, lecz plany Remco nie uległy w tej materii zmianie – wciąż do włoskiego wyścigu szykować się będzie z myślą walki o klasyfikację generalną.

“Czy mogę wygrać? Odpowiem 25 października i mam nadzieję, iż powiem wtedy »tak«” – mówił w rozmowie z “Het Laaste Nieuws”. “Jeżeli będę się dobrze czuć, powalczę o Maglia Rosa. Mogę to robić przez kilka dni lub nawet do samego końca wyścigu, co byłoby całkiem niezłe” – dodawał.

Przesunięcie Giro na październik sprawiło, że Evenepoel stracił szansę na to, by być najmłodszym triumfatorem wyścigu w historii. Tytuł ten utrzyma Fausto Coppi, który w 1940 roku wygrał mając 20 lat i 268 dni.

To Top