Świat

“La Gazzetta dello Sport”: Transfer Christophera Froome’a jedynie kwestią czasu

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” dotarli do nowych informacji w kwestii przyszłości Christophera Froome’a. Według nich pytaniem nie jest już to, czy opuści Team Ineos a raczej – kiedy to zrobi.

Przyszłość czterokrotnego triumfatora Tour de France jest przedmiotem medialnych dyskusji już od ponad miesiąca. Niepewny swojej pozycji w obecnej drużynie, jest gotowy ją opuścić, a najbliżej zakontraktowania go jest Israel Start-Up Nation. Według informacji napływających z zachodu, formacja oferuje mu kontrakt w wysokości 5 millionów euro za sezon oraz trzyletni kontrakt.

Jednocześnie, z brytyjskiego obozu dochodzą głosy sugerujące, że Froome chce w nim pozostać. Tak deklarował przynajmniej Dylan Van Baarle, który miał usłyszeć taką deklarację bezpośrednio od 35-latka. W całej tej sytuacji panuje spory informacyjny chaos, z którego wyprowadzają nas (wszystko na to wskazuje) dziennikarze “Gazzetty”, znani z doskonałych kolarskich źródeł.

Według ich doniesień, rozstanie Froome’a z Ineos to już tylko kwestia czasu, a sam zawodnik ma w obecnej drużynie bardzo słabą pozycję. Na tyle słabą, że jego kontakty z menedżerem – Davem Brailsfordem ograniczone są do minimum. Co więcej – według Włochów “Biały Kenijczyk” w ogóle nie może być pewny miejsca w ekipie na Tour de France. Przypomnijmy, że to właśnie udział w “Wielkiej Pętli” i możliwość walki o piąty weń triumf były tym, co motywowało Froome’a do powrotu po makabrycznym wypadku w sezonie 2019.

Czy opuści on Ineos jeszcze w trakcie sezonu? Taki scenariusz dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” uważają za wątpliwy, lecz z drugiej strony – nie zdziwi ich widok kolarza urodzonego w Nairobi w barwach nowej ekipy od sezonu 2021.

To Top