Polska

Tour de Pologne: klasyfikacja młodzieżowa imienia Bjorga Lambrechta

Podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne wprowadzona zostanie klasyfikacja młodzieżowa (dla zawodników poniżej 23. roku życia), dedykowana tragicznie zmarłemu Bjorgowi Lambrechtowi.

Lambrecht na trzecim etapie ubiegłorocznej odsłony imprezy zaliczył upadek w wyniku którego doznał licznych obrażeń wewnętrznych. Niestety, nie przeżył. Zmarł mając zaledwie 22 lata. Chcąc uczcić jego pamięć, Lang Team już przed kilkoma miesiącami ogłosił, że numer, z którym jechał – 143 – będzie zastrzeżony.

Jak poinformowano, w tegorocznej edycji wyścigu wprowadzona zostanie także klasyfikacja młodzieżowa imienia Lambrechta. Póki co nie wiadomo jednak, czy jej lider będzie mógł liczyć na jedną ze specjalnych koszulek (przepisy stanowią, że takich może być w wyścigu maksymalnie cztery, a to wiązałoby się z odebraniem jej prawdopodobnie liderowi klasyfikacji najaktywniejszych), czy może będzie ona prowadzona w podobny sposób, co dla najlepszego Polaka.

Dodatkowo, pamięć Belga zostanie uczczona na starcie pierwszego etapu, który odbędzie się dokładnie w rocznicę jego śmierci, 5 sierpnia. “Na Stadionie Śląskim nastąpi start honorowy. Na linii startu ostrego zatrzymamy się jeszcze raz, by uczcić Bjorga minutą ciszy” – mówił Czesław Lang, cytowany przez oficjalną stronę wyścigu.

(fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne)

To Top