Świat

Marco Pinotti: “W Tour de France trudno będzie powstrzymać Egana Bernala”

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. letour.fr

Były kolarz, a obecnie menedżer ds. wydajności w CCC Team – Marco Pinotti jest zdania, że tegoroczna odsłona Tour de France będzie wielką bitwą pomiędzy Jumbo-Visma a Team Ineos. Choć zapowiada się ona pasjonująco, według niego trudno będzie rywalom powstrzymać Egana Bernala.

Pinotti, który karierę zakończył po sezonie 2013 zauważył, że trasa tegorocznej “Wielkiej Pętli” wyjątkowo sprzyja specjalistom od wspinaczek, wyraźnie ich faworyzując. Za najlepszego z tych, którzy przystąpią do walki we Francji uważa Egana Bernala. “Kiedy on ruszy, trudno będzie go powstrzymać” – ocenił, cytowany przez “Cyclingnews“.

Jednocześnie Włoch jest zdania, iż ekipę Jumbo-Visma, która na wyścig desygnuje aż trzech zawodników z absolutnego topu (Primoża Roglicia, Toma Dumoulina i Stevena Kruijswijka) stać będzie na to, by przełamać dominację brytyjskiej drużyny w Tourze. “Zawodnicy mieli sporo czasu na przygotowania, więc jestem pewien że to będzie wyjątkowy wyścig. Intensywny, nieprzewidywalny i na niezwykle wysokim poziomie” – przewiduje.

Tour de France rozpocznie się 29 sierpnia, a zakończy 20 września. W barwach drużyny Pinottiego – CCC Team liderem na klasyfikację generalną będzie Ilnur Zakarin. O zwycięstwa etapowe bić się będą z kolei Greg Van Avermaet i Matteo Trentin.

To Top