Świat

Greg Van Avermaet zaliczy zgrupowanie w Livigno

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. Patrick Verhoest / Omloop Het Nieuwsblad

Greg Van Avermaet (CCC Team) ostatnie dwa tygodnie przed wznowieniem szosowego sezonu spędzi na zgrupowaniu wysokogórskim w Livigno. Bezpośrednio po nim zaliczy swój pierwszy start – w Strade Bianche.

Rutynowany Belg za najważniejsze cele w 2020 roku stawia sobie udany występ w Tour de France oraz kampanię północnych klasyków. Aby odpowiednio się doń przygotować, już na początku sezonu realizował wymagające treningi w trudnym terenie, które zaowocowały wcale niezłymi występami we wczesnowiosennych wyścigach (Volta ao Algarve, Volta a La Comunidad Valenciana).

Kolejne wysokogórskie zgrupowanie aktualny mistrz olimpijski rozpocznie 14 lipca. Jak informuje “Het Nieuwsblad”, uda się wraz z kilkoma innymi zawodnikami polskiej formacji do włoskiego Livigno, gdzie spędzi dwa tygodnie. Bezpośrednio po zakończeniu zgrupowania pojedzie do Sieny i weźmie udział w Strade Bianche (1 sierpnia) – wyścigu, który w przeszłości dwukrotnie kończył na drugiej pozycji (2015, 2017).

Kolejną pozycją w kalendarzu Van Avermaeta będzie Tour de Pologne lub Mediolan – San Remo. Występ Belga w polskiej imprezie sygnalizował co prawda dyrektor sportowy CCC, Piotr Wadecki lecz wobec zmiany terminu monumentu możliwa jest także zmiana planów GVA.

To Top