Polska

Marek Plawgo poszkodowany w spotkaniu z kierowcą

Drogowe incydenty z udziałem rowerzystów stały się w ostatnim czasie prawdziwą plagą. We wtorek poszkodowany w spotkaniu z kierowcą został Marek Plawgo – były znakomity płotkarz, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Epidemia koronawirusa poza wieloma negatywnymi skutkami przyniosła jeden, gigantyczny pozytyw – znaczące zwiększenie wśród Polaków zainteresowania rowerami. Nowy sprzęt sprzedaje się jak świeże bułeczki, a na drogach miłośników dwóch kółek jest znacznie więcej niż dotąd. Niestety – więcej jest także incydentów z udziałem kolarzy.

Nieco ponad tydzień temu w podhalańskim Trybszu kierowca w brutalny sposób zaatakował dwójkę rowerzystów. W miniony weekend niemiłe (choć na szczęście – bez zdrowotnych konsekwencji) spotkanie z samochodem zaliczył kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski, Paweł Bernas. We wtorek z kolei poszkodowany został Marek Plawgo – były lekkoatleta, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

“Bardzo serdecznie pozdrawiam sympatycznego kierowcę białego BMW śpieszącego się dzisiaj do Smolca. Mam nadzieję, że Szanowny Pan zdążył. To nic, że czyimś kosztem, bez zachowania odległości i inne takie mało istotne” – napisał Plawgo na Twitterze, dodając zdjęcia pokiereszowanej ręki i nogi. Na szczęście – obeszło się bez poważniejszych konsekwencji.

Uważajmy na siebie!

To Top