Świat

John Degenkolb dołącza do obsady Tour de Pologne

John Degenkolb (Lotto Soudal) poinformował na łamach “Het Laaste Nieuws” że stanie na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne. Od występu w Polsce wolałby odbywający się równolegle Mediolan – San Remo, lecz etapówka ma pomóc mu w lepszym przygotowaniu do dalszej części intensywnego sezonu.

31-letni Niemiec jest sprinterem, potrafi jednak również zawalczyć na brukach, czego dowodem jest triumf w Paryż-Roubaix w 2015 roku. W tym samym sezonie wygrał również Mediolan – San Remo, wyścig, który w jego sercu zajmuje szczególne miejsce.

W tym roku jednak nie zobaczymy go walczącego na Via Roma. Monument pokrywa się bowiem w kalendarzu z Tour de Pologne – wyścigiem, który Degenkolb wybrał, by lepiej przygotować się do tego, co czekać go będzie w kolejnych tygodniach.

“Mediolan – San Remo jest dla mnie absolutnie wyjątkowy, ale ważne jest również to, co będzie dziać się później. Stąd moja decyzja, by przed Tour de France zaliczyć kilka wyścigów etapowych” – wyjaśniał. Impreza Czesława Langa będzie dlań pierwszą po “odmrożeniu” sezonu, zaś po jej zakończeniu, a przed “Wielką Pętlą” zobaczymy go w akcji jeszcze w Tour de Wallonie (16-19 sierpnia).

Tour de Pologne rozpocznie się 5, a zakończy 9 sierpnia. Dokładna trasa wyścigu nie jest jeszcze znana – ma zostać opublikowana w pierwszych dniach lipca.

To Top