Świat

Wstępna lista startowa Sibiu Cycling Tour

Paweł Franczak
Paweł Franczak, fot. Voster-ATS

Organizatorzy Sibiu Cycling Tour (2.1) opublikowali wstępną listę startową wyścigu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zobaczymy w akcji trzy polskie drużyny, a także dwie ekipy World Tour – BORA-hansgrohe i Israel Start-Up Nation. Ciekawostką jest również fakt, że zgłoszony w barwach Meridana-Kamen jest 48-letni Davide Rebellin.

Rumuński wyścig miał być pierwszą imprezą po “odmrożeniu” kalendarza UCI i rozpocząć się już w pierwszych dniach lipca. Jego termin został zmieniony (odbędzie się w dniach 23-26 lipca), lecz prestiż na tym nie ucierpiał – wciąż będzie to pierwsza impreza kategorii 2.1 co oznacza, że na jej starcie stanąć mogą także drużyny World Tour.

Ostatecznie na udział zdecydowały się dwie takie formacje: BORA-hansgrohe i Israel Start-Up Nation. Pierwsza przywiezie jednego z najlepszych sprinterów świata – Pascala Ackermanna i jego pociąg, druga – nieobliczalnego Rudy’ego Barbiera wspartego Matteo Badilattim oraz niezłym czasowcem – Matthiasem Brandle.

W akcji oglądać będziemy trzy polskie drużyny kontynentalne: CCC Development Team, Mazowsze Serce Polski i Voster-ATS. W barwach pierwszej z wymienionych oglądać będziemy m.in. Szymona Tracza i Savvę Novikowa (Rosjanin może namieszać na królewskim etapie), w formacji Dariusza Banaszka do startu awizowano m.in. Marka Rutkiewicza i Alana Banaszka, zaś Mariusz Witecki zabierze do Rumunii m.in. Pawłów: Franczaka i Cieślika.

W imprezie pojedzie również m.in. Davide Rebellin. 48-latek został zgłoszony przez swoją ekipą, Meridana-Kamen. Pełna lista startowa dostępna jest TUTAJ.

To Top