Świat

Peter Sagan rozważa starty w imprezach gravelowych

Peter Sagan
Peter Sagan / BORA-hansgrohe / Veloimages

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) przyznał, że bierze pod uwagę możliwość startu w którejś z topowych imprez gravelowych. “Udział w Dirty Kanza lub Leadville 100 byłby dla mnie czymś ekscytującym” – mówił.

Słowak, trzykrotny mistrz świata na szosie (w latach 2015-2017) w przeszłości z powodzeniem rywalizował w kolarstwie górskim, jak i przełajowym. W 2008 roku został mistrzem świata juniorów w XCO, zaś “na błocie” sięgnął po srebrny medal, ulegając Arnaudowi Jouffroyowi z Francji.

Ostatnim “odstępstwem” od szosy były dla Sagana igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, gdzie rywalizował w kolarstwie górskim, jednak bez sukcesu (zajął 35. miejsce, walkę o lepszy wynik uniemożliwił defekt). W ostatnich latach pojawiały się plotki, że może on na stałe “przeskoczyć” do kolarstwa górskiego, lecz dość zaskakująco 30-latek obrał sobie nowy cel – imprezy gravelowe.

“W przyszłości mógłbym wziąć udział w jednym z najważniejszych tego typu wyścigów” – zadeklarował, cytowany przez serwis “Spaziociclismo”. Zaznaczył jednak, że zrobiłby to głównie dla zabawy. “Chciałbym cieszyć się trasą i czasem spędzonym z przyjaciółmi, a nie myśleć o wyniku. Wystartowałbym dla samego udziału” – podkreślił, dodając, iż wciąż pozostaje w stu procentach oddany kolarstwu szosowemu.

To Top