Świat

Kanstantsin Siutsou ukarany czteroletnią dyskwalifikacją

Tour of Croatia 2018 - Stage 6 - Official photos by: KL-Photo

Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała we wtorek o nałożeniu na Białorusina, Kanstantsina Siutsou czteroletniej dyskwalifikacji za stosowanie EPO. Sęk w tym, że 37-latek ponad rok temu zakończył już zawodową karierę.

Zabronioną substancję wykryto w próbce z lipca 2018 roku. Kolarz nie bronił się przed oskarżeniami tłumacząc, iż ma już swoje lata, a ewentualne próby dochodzenia niewinności będą mniej warte, niż możliwość startów w peletonie przez kolejne sezony. Zdecydował o zakończeniu kariery.

O sprawie nie zapomniała jednak UCI i we wtorek poinformowała o nałożeniu na (byłego) kolarza czteroletniej dyskwalifikacji. Obowiązuje ona od daty wpadki, zatem ewentualne myśli o wznowieniu kariery Siutsou będzie musiał odłożyć co najmniej do lata 2022.

Białorusin na najwyższym szczeblu jeździł przez dziesięć sezonów (2008-2018). Na koncie ma m.in. triumfy etapowe podczas Giro d’Italia (2009) i Giro del Trentino (obecnie Tour of the Alps, 2013). W 2004 roku został mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U-23.

To Top