Polska

Paweł Bernas zaliczył “starcie” z agresywnym kierowcą. “Postanowił zawrócić, zatamować ruch na drodze i zwyzywać nas”

Paweł Bernas
Paweł Bernas / fot. Mazowsze Serce Polski

Kolarz Mazowsze Serce Polski – Paweł Bernas w niedzielę wieczorem opowiedział o swoim spotkaniu z agresywnym kierowcą Audi. “Źle się dzieje w naszym kraju” – podsumował.

Do zajścia doszło podczas treningu “Berniego”, a jako pierwszy informację na ten temat zamieścił facebookowy fanpage o nazwie “Stop Pedałowcom”. Przesłana nań relacja zajścia brzmi następująco (pisownia oryginalna):

“Ogólnie opowiem sytuacje bo niestety nie było kamerki w samochodzie. Wiejska wąska droga. Jedzie dwóch jeden za drugim. W momencie kiedy zacząłem wyprzedzać tez t tylu wyjeżdża na środek bo chce sobie obok siebie jechać. Brakło może kilka cm i auto porysowane. Po czym widzę w lusterku 2x środkowy palec. No to zawróciłem a pedalowcy telefon w ręce i wielce nagrywają. To jest dramat…”

“Pedalowiec przygotowany, nie dość że łamie przepisy zajeżdżając drogę, to jeszcze pyskuje i robi zdjęcia używając telefonu…
chyba powinien podziękować, że go gość nie rozjechał? No ale to kwestia wychowania…”

“Tacy cwaniacy powinni być ukarani przez klub dyscyplinarnie…”

Nadesłane: „Ogólnie opowiem sytuacje bo niestety nie było kamerki w samochodzie. Wiejska wąska droga. Jedzie dwóch…

Opublikowany przez Stop Pedałowcom Sobota, 20 czerwca 2020

Opis zdarzenia zyskał stosunkowo dużą popularność (ponad sto reakcji, trzysta komentarzy), toteż do sytuacji odnieść postanowił się również sam zawodnik. Oto, co napisał na swoim facebookowym profilu (tutaj także zachowana oryginalna pisownia):

“Droga poza terenem zabudowanym, zerowy ruch, więc miałem z Maćkiem pełne PRAWO do jazdy obok siebie. Kolega z audi jadąc, a raczej pędząc zdecyowanie ponad dozwoloną prędkość mija nas bez zachowani odstępu trąbiąc. Fakt, pozdrowiliśmy go w niewybredny sposób, nerwy dały o sobie znać, bo manewr był daleki od zgodnego z przepisami.”

“Kierowca postanowił zawrócić, zatamować ruch na drodze i zwyzywać nas od „ku*ew i pedałów”. Jako, że miły Pan podzielił się moim wizerunkiem, ja nie omieszkam pokazać jego żebyście wiedzieli na kogo uważać w okolicach Bielska- Białej.”
“Apeluje o wzajemny szacunek na drogach i pamiętajcie, że kolarze mają PRAWO jechać koło siebie jeżeli nie powodują utrudnień w ruchu, my nie powodowaliśmy.”

Źle się dzieje w naszym kraju. Pięknie opisana sytuacja na profilu Stop Pedałowcom, którego nazwa mówi sama za…

Opublikowany przez Paweł Bernas Niedziela, 21 czerwca 2020

Z jednej strony – zachowanie Pawła (owo “pozdrowienie w niewybredny sposób”) nie jest czymś, co należy pochwalać. Z drugiej – relacja kierowcy, który ryzyko ewentualnego potrącenia sprowadza do słów “powinien podziękować, że go gość nie rozjechał” brzmi przerażająco.

Więcej wzajemnego szacunku!

(fot. Grzegorz Trzpil)

To Top