Świat

Egan Bernal: “Zwycięstwo w Tour de France jest jak narkotyk”

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. letour.fr

Egan Bernal (Team Ineos) przyznał, że jego myśli w stu procentach koncentrują się na powtórzeniu wyczynu sprzed roku i ponownym triumfie w Tour de France. “To jak narkotyk. Kiedy spróbujesz raz, ciągle chcesz więcej” – mówił.

23-latek, najmłodszy triumfator “Wielkiej Pętli” od ponad stu lat początkowo wypowiadał się na temat swojej roli podczas tegorocznej odsłony wyścigu mocno dyplomatycznie. Z czasem jednak jego deklaracje stawały się coraz bardziej odważne, a ostatnio otwarcie przyznał, że nie bierze pod uwagę tego, by podczas imprezy na kogokolwiek pracować.

W rozmowie z “Velonews” zdradził, że wizja kolejnego sukcesu w Tourze w stu procentach pochłania jego myśli. “Nie ma nic lepszego, niż wygranie tego wyścigu, a kiedy raz to zrobisz, chcesz po raz kolejny i kolejny” – opisywał dodając, że walka o żółtą koszulkę jest “jak narkotyk”. Zapowiedział również odważną jazdę i to, że “zrobi show, na jaki czekają kibice”.

Póki co Bernal przebywa w Kolumbii, gdzie katuje się mocnymi treningami. Do Europy przyleci 19 lipca, a następnie zaliczy blok startów we Francji: Route d’Occitane, Tour de l’Ain i Criterium du Dauphine, będący “próbą generalną” przed TdF (29 sierpnia – 20 września). 

To Top