Świat

“The Times”: Israel Start-Up Nation kusi Christophera Froome’a gigantycznymi pieniędzmi

Christopher Froome

Jak poinformowali dziennikarze “The Times”, włodarze Israel Start-Up Nation by nakłonić Christophera Froome’a do transferu są gotowi zagwarantować mu pensję w wysokości 5 milionów euro za sezon. Gdyby Brytyjczyk przyjął ofertę, stałby się, ex-aequo z Peterem Saganem, najlepiej zarabiającym kolarzem świata.

Przyszłość “Białego Kenijczyka” od dłuższego czasu pozostaje wielką niewiadomą, zaś media prześcigają się w kolejnych doniesieniach na jego temat. W ostatnim czasie wszystkie zgodnie informują jednak o tym, że faworytem w wyścigu po czterokrotnego zwycięzcę Tour de France jest Israel Start-Up Nation.

Drużyna, która na szczeblu World Touru w tym sezonie dopiero debiutuje dysponuje niemal nieograniczonym budżetem. Jego górną granicą jest wyłącznie kaprys właściciela, izraelsko-kanadyjskiego miliardera Sylvana Adamsa. Może on więc kusić Froome’a gigantycznymi pieniędzmi. Jak donoszą dziennikarze “The Times”, oferuje 35-letniemu już kolarzowi trzyletnią umowę i pensję w wysokości 5 milionów euro za sezon.

Oznacza to, że gdyby Froome zgodził się na transfer, stałby się (bazując na informacjach “L’Equipe”) najlepiej zarabiającym kolarzem świata, ramię w ramię z Peterem Saganem. Obecnie w Team Ineos liczyć może na zarobki o pół miliona euro niższe, co daje drugie miejsce w rankingu.

O zawodnika, według “Cyclingnews” zabiegają wciąż także inne drużyny, między innymi formacja Jima Ochowicza, która po ogłoszeniu rozstania z CCC poszukuje nowego, tytularnego sponsora na sezon 2021.

To Top