Świat

“Tuttobici”: Christopher Froome negocjuje z Israel Start-Up Nation

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Jak poinformował serwis “Tuttobici”, Christopher Froome rozmawia na temat transferu z Israel Start-Up Nation. Jeżeli stronom uda się wypracować porozumienie, dołączyłby do nowej formacji już od 1 sierpnia.

Wokół przyszłości czterokrotnego triumfatora “Wielkiej Pętli” narosło w ciągu ostatnich miesięcy sporo niepewności. Poważna kontuzja, jaką odniósł ponad rok temu w trakcie Criterium du Dauphine w połączeniu z faktem, że pod jego “nieobecność” w Tour de France doskonale poradzili sobie Egan Bernal i Geraint Thomas, inkasując dla Team Ineos dublet sprawiły, iż pozycja urodzonego w Nairobi zawodnika w ekipie jest dość dużą niewiadomą.

Jako pierwszy informację o możliwym odejściu Froome’a z Ineos przekazał w połowie kwietnia “Cyclingnews”. Od tamtej pory plotki na ten temat w zasadzie nie milkną, a najnowszą jest ta, łącząca zawodnika z Israel Start-Up Nation. Jak informuje “Tuttobici”, rozmawia on z grupą na temat trzyletniej umowy, ważnej już od 1 sierpnia. Gdyby taki transfer rzeczywiście doszedł do skutku, 35-latek walczyłby o swój piąty triumf w TdF już w barwach nowego pracodawcy.

Zmiana drużyny w trakcie trwania sezonu nie jest sprawą prostą. Aby mogła dojść do skutku, potrzebna jest zgoda wszystkich zainteresowanych stron – a więc nie tylko Froome’a i Israel Start-Up Nation, ale również Team Ineos. To, czy Brytyjczycy chcą w ogóle pozbywać się związanego z nimi od dekady zawodnika takiego kalibru jest jednak niewiadomą.

W barwach Ineos (wcześniej – Sky) Froome występuje od sezonu 2010. Razem z nim sięgnął po 46 zawodowych zwycięstw. Obok wspomnianych, czterech triumfów w Tour de France były to m.in. dwa zwycięstwa w Vuelta a Espana i jeden triumf w Giro d’Italia.

To Top