Świat

Mitchelton-Scott wycofuje się ze współpracy z Manuela Fundacion

GreenEDGE Cycling, właściciel zespołu znanego obecnie jako Mitchelton-Scott poinformował o zerwaniu umowy z potencjalnym, nowym sponsorem, tajemniczą hiszpańską fundacją “Manuela”.

Ogłoszenie współpracy australijskiej formacji z Manuela Fundacion nastąpiło w ubiegłym tygodniu i było w kolarskim świecie bardzo szeroko komentowane. Wątpliwości budziła wiarygodność nowego partnera i jego płynność finansowa. Ruch ten traktowano jako próbę ratowania grupy, która wobec epidemii koronawirusa boryka się z gigantycznymi problemami finansowymi.

Najwyrażniej jednak medialne publikacje, ukazujące m.in. perypetie właściciela fundacji, Francisco Huertasa (m.in. problemy z wypłacaniem pensji zawodnikom w czasach wspierania klubu piłkarskiego Granada CF) otworzyły GreedEDGE Cycling oczy, bowiem w czwartek ogłoszono anulowanie podpisanego wcześniej porozumienia o współpracy.

“Po pierwotnym ogłoszeniu współpracy w piątek, negocjacje zmieniły tor. Doszliśmy do wniosku, że nasze relacje nie będą kontynuowane” – czytamy w dyplomatycznym oświadczeniu na stronie grupy.

Mitchelton-Scott do końca 2020 roku funkcjonować będzie pod niezmienioną nazwą.

To Top