Świat

Łukasz Owsian w szerokim składzie Arkea-Samsic na Tour de France

Łukasz Owsian
Łukasz Owsian / fot. Arkea-Samsic

Łukasz Owsian znalazł się w szerokim składzie ekipy Arkea-Samsic na tegoroczną edycję Tour de France. Jego grupa pojedzie w tym wyścigu dzięki “dzikiej karcie”.

Zaproszenie dla Arkei wydawało się pewnikiem od momentu, gdy ogłoszono transfer do tej grupy Nairo Quintany. Kolumbijczyk po kilku nieco słabszych sezonach w Movistarze postanowił zmienić otoczenie i spróbować odbudować się o szczebel niżej – w ekipie z grona Pro Teams. Póki co plan ten sprawdza się znakomicie – filigranowy wspinacz we wczesnowiosennych startach demolował rywali, a przez ekspertów uważany jest za jednego z faworytów “Wielkiej Pętli”.

W środę Francuzi ogłosili swój szeroki, trzynastoosobowy skład na Tour. Obok tzw. “pewniaków” (obok Nairo inny znakomity wspinacz, Warren Barguil, Diego Rosa) znalazł się w nim także Łukasz Owsian. Polak, który trafił do drużyny przed startem sezonu, opuszczając szeregi CCC Team może w jej barwach zadebiutować w najbardziej prestiżowym wyścigu kalendarza.

Ostatecznie w Tour de France będzie mogła pojechać tylko ósemka kolarzy. Jakie szanse na to, by znaleźć się w tym wąskim gronie ma Owsian? Biorąc pod uwagę, że Quintana potrzebować będzie “górali” – spore, choć z drugiej strony, istotną część selekcji stanowić będą z pewnością Francuzi, których w szerokim składzie jest sześciu.

Szeroki skład Arkea-Samsic na Tour de France: Winner Anacona, Warren Barguil, Maxime Bouet, Anthony Delaplace, Thibault Guernalec, Romain Hardy, Kevin Ledanois, Łukasz Owsian, Dayer Quintana, Nairo Quintana, Diego Rosa, Clement Russo, Connor Swift.

To Top