Świat

Greg Van Avermaet na celowniku Israel Start-Up Nation

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team, Chris Auld

Israel Start-Up Nation powadzi rozmowy z Gregiem Van Avermaetem. 35-latek wobec niepewnej przyszłości CCC Team jest łakomym kąskiem na transferowym rynku.

Należąca do izraelskiego miliardera, Sylvana Adamsa ekipa od sezonu 2020 należy do zespołów najwyższej dywizji. Ciężar walki w wyścigach po bruku spoczywa jednak póki co wyłącznie na barkach Nilsa Politta, toteż nic dziwnego, że szuka się sposobów, by w tym aspekcie formację wzmocnić.

Jak informuje “Het Laaste Nieuws”, Israel Start-Up Nation prowadzi rozmowy na temat ewentualnego transferu z aktualnym mistrzem olimpijskim, Gregiem Van Avermaetem. Wobec wycofania się CCC z roli sponsora tytularnego jego obecnej drużyny – CCC Team niewiadomą jest, czy ekipie uda się przetrwać.

Sam Belg deklaruje póki co lojalność wobec właściciela formacji, Jima Ochowicza, ale w wypowiedziach medialnych sygnalizuje, że gdy wyczekiwanie trwać będzie zbyt długo, może go opuścić. Tym bardziej, że jego kontrakt z grupą i tak kończy się po obecnym sezonie.

W kręgu zainteresowań grupy z Izraela znalazł się też Jasper Stuyven (obecnie Trek-Segafredo). Sondowano także możliwość sprowadzenia Olivera Naesena, lecz ten przedłużył swój kontrakt z AG2R La Mondiale.

To Top