Polska

Rafał Majka stanie na starcie Tour de Pologne

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 15th stage Tineo - Santuario del Acebo 154,4 km - 08/09/2019 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2019

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) poinformował, że pojawi się na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne. Polak dołącza tym samym do innych gwiazd szosy, które już wcześniej potwierdziły swój udział w wyścigu Czesława Langa.

“Zgred” w sezonie 2020 celuje przede wszystkim w Giro d’Italia. Planu tego nie zmieniła nawet epidemia koronawirusa i przesunięcie imprezy na październik (3-24). Jesienny termin i skompresowanie niemal całego szosowego kalendarza w okresie sierpień-listopad oznacza jednak, że 30-latek będzie musiał być “w gazie” już wcześniej.

Wiadomo już, że Majkę zobaczymy na starcie Tour de Pologne. Skrócony z siedmiu do pięciu etapów wyścig odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia, a jego trasa ma być znacznie utrudniona i przyciągnąć kolarzy, chcących przygotować się do walki w Tour de France.

Majka startował dotąd w imprezie Czesława Langa pięciokrotnie. W 2014 roku okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej, wygrał też dwa etapy. Trzy lata później zajął drugie miejsce. Przed rokiem (2019) był dziewiąty.

Wcześniej udział w Tour de Pologne potwierdzili już m.in. Richard Carapaz (Team Ineos), Greg Van Avermaet (CCC Team) i Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Do Polski wybiera się także Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

To Top