Świat

“Het Laaste Nieuws”: Rally Health może zainwestować w grupę Jima Ochowicza nawet 20 milionów euro

CCC Team
CCC Team

Dziennikarze “Het Laaste Nieuws” poinformowali, że łączona z grupą Jima Ochowicza (obecnie funkcjonującą jako CCC Team) firma Rally Heatlh jest w stanie zainwestować w nią nawet 20 milionów euro.

Aktualny sponsor tytularny formacji – firma CCC przeżywa poważne problemy finansowe. W ubiegłym tygodniu oficjalnie potwierdzone zostało to, czego obawiano się od dawna – po zakończeniu sezonu 2020 przestanie pełnić aktualną rolę i zakręci kurek z pieniędzmi. To oznacza, że Ochowicz, zaledwie dwa lata po rozstaniu z wieloletnim partnerem – BMC zmuszony jest ruszyć na kolejne poszukiwania.

Przed kilkoma dniami na łamach “La Gazzetta dello Sport” poinformowano, że o mariażu z grupą myśli Rally Health. To amerykańska firma ubezpieczeniowa, aktualnie wspierająca Pro Team, Rally Cycling. Doniesienia te potwierdził w poniedziałek “Het Laaste Nieuws”, według którego potencjalny, nowy sponsor jest w stanie zainwestować naprawdę duże pieniądze.

Jak czytamy, Rally jest gotowe wyłożyć nawet 20 milionów euro na sezon. To kwota dwukrotnie wyższa od tej, którą do puli wrzucało CCC. Gdyby “wejście” do World Touru firmy stało się faktem, ekipa Ochowicza po dwóch latach powróciłaby do amerykańskiej licencji.

Polska firma, mimo rozstania z ekipą najwyższego szczebla nie porzuci kolarstwa całkowicie. Wciąż ma wspierać projekt rozwojowy (CCC Development Team) oraz akademię Copernicus.

To Top