Świat

Andre Greipel przedłużył umowę z Israel Start-Up Nation

Andre Greipel
Andre Greipel / fot. Israel Start-Up Nation

Andre Greipel pozostanie kolarzem Israel Start-Up Nation co najmniej do końca 2022 roku. Formacja ogłosiła w poniedziałek podpisanie z 37-latkiem nowej umowy.

Rutynowany sprinter trafił do grupy z Izraela z Arkea-Samsic. We francuskiej drużynie kompletnie nie mógł się odnaleźć i w październiku ubiegłego roku rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Nie brakowało takich, którzy wieszczyli koniec kariery “Gorilli”, ale ten postanowił dać sobie jeszcze jedną szansę.

W barwach Israel Start-Up Nation zaliczył starty na Antypodach, prezentując się m.in. w Tour Down Under. Meldował się w czołówce etapów co zwiastowało, iż z czasem może przynajmniej nawiązać do formy, jaką czarował przed laty. Niestety, przerwanie sezonu i kontuzja, jakiej nabawił się podczas treningu sprawiły, że cel ten musiał zostać odłożony w czasie.

Nowy pracodawca okazał jednak Greipelowi duże zaufanie, proponując mu nową, ważną przez dwa kolejne sezony umowę. On sam jest z kolei przekonany, że danej mu szansy nie zmarnuje. “Bylem zaszczycony faktem, że zaoferowano mi dwuletni kontrakt. Jego zaakceptowanie było łatwą decyzją i wierzę, że pomogę w budowaniu zespołu” – mówił Niemiec, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

Rutynowany kolarz zanotował w karierze 156 zawodowych zwycięstw. Jedenaście razy wygrywał etapy Tour de France, siedmiokrotnie – Giro d’Italia, zaś czterokrotnie – Vuelta a Espana.

To Top