Polska

Wyścig o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego: Paweł Cieślik triumfował w sobotę, Adrian Kurek – w “generalce”

Adrian Kurek
Adrian Kurek / fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski

Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski) wygrał Wyścig o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. W sobotę najwięcej punktów zebrał Paweł Cieślik (Voster-ATS), lecz to nie wystarczyło, by pokonać go w “generalce”.

Dwudniowe zmagania na torze Modlin wznawiają (a w zasadzie w przypadku szosy – inaugurują) zmagania w naszym kraju. W piątek rywalizację zdominowali kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski. Zmagania w formie kryterium wygrał z ogromną przewagą Adrian Kurek, wyprzedzając Michała Podlaskiego i Pawła Bernasa.

W sobotę ton rywalizacji nadawali początkowo Paweł Cieślik (Voster-ATS), Bernas i Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), których gonić próbował Kurek. Z czasem wszystko się “zjechało”, a po finiszu i podliczeniu punktów okazało się, że najlepszy w klasyfikacji łącznej był w sobotę Paweł Cieślik, który zgromadził 41 punktów. Drugi był Paweł Bernas (33), a trzeci – Adrian Kurek (27).

W klasyfikacji generalnej triumfował Kurek, gromadząc 76 punktów i wyprzedzając Cieślika o dwa “oczka”. Tyle samo (74) zgromadził Bernas, który jednak zadowolić musiał się trzecią pozycją.

To Top