Polska

Wyścig o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego: Adrian Kurek najlepszy

Adrian Kurek
Adrian Kurek / fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski

Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski) wygrał piątkowy Wyścig o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Impreza miała charakter kryterium, a Elita mężczyzn rywalizowała na 20 okrążeniach trasy przygotowanej na Torze Modlin.

Kształt pierwszych, szosowych kolarskich zmagań w Polsce od momentu wybuchu epidemii poznaliśmy we wtorek. Dwudniowa impreza odbywa się na Torze Modlin dla wszystkich kategorii wiekowych, z zachowaniem wszystkich koniecznych zasad bezpieczeństwa.

W wyścigu wystartowali m.in. Paweł Bernas, Alan Banaszek, Karol Domagalski (Mazowsze Serce Polski), Wojciech Pszczolarski (Wibatech Merx Wrocław) czy Paweł Franczak (Voster-ATS). Łącznie zawodnicy do pokonania mieli 20 okrążeń po 3,2 km każde, co dawało łączny dystans 64 kilometrów.

Najlepszy okazał się Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski), który dzięki skutecznej ucieczce wypracował sobie gigantyczną przewagę. Na półmetku zmagań wynosiła ona około minuty, a w szczytowym momencie – 1:15. Był mistrz Polski zdołał dowieźć zapas do mety i zwyciężył z bardzo dużym zapasem nad kolejnymi zawodnikami.

Kolarze formacji Dariusza Banaszka zajęli całe podium. Drugi był Michał Podlaski, zaś trzeci – Paweł Bernas.

W sobotę czeka nas kolejny akt zmagań, w identycznej formule. Ani piątkowy, ani sobotni wyścig nie są zaliczane do kalendarza UCI.

(fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski)