Świat

“La Gazzetta dello Sport”: CCC Team rozmawia z firmą Rally

fot. CCC Team, Chris Auld

Jak poinformowali dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, Jim Ochowicz – szef CCC Team prowadzi rozmowy z amerykańską firmą ubezpieczeniową Rally Health w sprawie współpracy w sezonie 2021. Aktualnie wspiera ona ekipę bezpośredniego zaplecza World Tour – Rally Cycling.

Przed kilkoma dniami jasnym stało się, że polski producent obuwia – CCC zakończy swoje wsparcie dla ekipy Ochowicza wraz z końcem sezonu 2020. Decyzja firmy podyktowana jest notowanymi od dłuższego czasu stratami, które pogłębił dodatkowo kryzys związany z epidemią koronawirusa.

Szef zespołu – Jim Ochowicz niespełna dwa lata po tym, jak pożegnał go inny, potężny sponsor – producent rowerów BMC zmuszony więc został do nagłego poszukiwania nowego dobrodzieja, który pozwoli uratować byt grupy, a najlepiej – utrzymać ją na najwyższym szczeblu. Według doniesień włoskiej “Gazzetty”, może zostać nim Rally Health.

Aktualnie amerykańska firma ubezpieczeniowa jest głównym i tytularnym sponsorem jeżdżącej z licencją Pro Teams formacji Rally Cycling. Ta z roku na rok notuje znaczący rozwój, a z jej szeregów wywodzą się m.in. Brandon McNulty (obecnie UAE Team-Emirates) czy Sepp Kuss (Jumbo-Visma). Ewentualny mariaż z drużyną Ochowicza pozwoliłby jej zrobić kolejny krok w rozwoju i przeskoczyć na najwyższy szczebel.

Gdyby Ochowiczowi udało się wejść w fuzję z Rally Cycling lub namówić samą firmę do tego, by zainwestowała w jego projekt, byłby to swego rodzaju “powrót do korzeni”. Po dwóch latach, w których jego grupa jeździła z polską licencją, znów mogłaby przyjąć tę amerykańską.

To Top