Świat

Kolejne zmiany w kalendarzu UCI, Il Lombardia już 15 sierpnia

Bauke Mollema
Bauke Mollema / fot. Japan Cup / Trek-Segafredo

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała w piątek o kolejnych zmianach w kalendarzu na sezon 2020. Najważniejszą z nich jest anonsowane wcześniej przez media przesunięcie monumentu Il Lombardia na 15 sierpnia.

Wobec epidemii koronawirusa kolarski świat dosłownie “stanął na głowie” i choć do oficjalnego powrotu ścigania jest coraz bliżej (pierwszą imprezą pod egidą UCI po wznowieniu zmagań będą mistrzostwa Słowenii, zaplanowane już za tydzień), dokładne terminy niektórych imprez wciąż pozostają zagadką. W mediach mówi się m.in. o zmianie terminu Mediolan – San Remo (aktualnie planowany na 8 sierpnia), zaś w piątek faktem stało się przesunięcie innego monumentu – Il Lombardii.

“Wyścig spadających liści”, który w 2019 roku wygrał dość niespodziewanie Bauke Mollema (Trek-Segafredo), w obecnym sezonie nie odbędzie się jesienią, a już 15 sierpnia. Obok tej roszady, UCI ogłosiła także zmianę terminu wyścigu World Tour – Gree-Tour of Guangxi z 15-20 października na 5-10 listopada. Ogłoszono także oficjalną datę klasyku EuroEyes Cyclassics Hamburg – ruszy on 3 października.

Nowy termin Il Lombardia oznacza, że impreza odbędzie się sześć dni po zakończeniu Tour de Pologne, zaś w trakcie Criterium du Dauphine. Drugi z wymienionych wyścigów przyciągnie zapewne na start sporą część faworytów klasyfikacji generalnej Tour de France co sprawia, że na szosach Lombardii obsada może pozostawiać co nieco do życzenia.

To Top