Świat

Tadej Pogacar współliderem UAE Team-Emirates na Tour de France

Tadej Pogacar
Tadej Pogacar / fot. UAE Team-Emirates

Zaledwie 21-letni Tadej Pogacar będzie obok Fabio Aru jednym z liderów UAE Team-Emirates podczas zbliżającego się Tour de France. Grupa z Bliskiego Wschodu w środę oficjalnie ogłosiła tę informację.

Młodziutki Słoweniec w zawodowym peletonie obecny jest już od sezonu 2017, zaś od 2019 występuje na szczeblu World Touru. Ekipa z Emiratów zrobiła zatrudniając go znakomity interes, gdyż już w swoim pierwszym sezonie na najwyższym szczeblu zanotował aż osiem zwycięstw, stając “przy okazji” na podium klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana (był trzeci).

Pogacar swoją klasę potwierdzić zdążył już na początku obecnego sezonu. W akcji oglądaliśmy go podczas Volta a la Comunidad Valenciana i UAE Tour. Pierwszy z wymienionych wyścigów wygrał, zaś na Bliskim Wschodzie był drugi.

Włodarze UAE Team-Emirates wierzą, że mimo młodego wieku Słoweniec udźwignie ciężar liderowania drużynie w trakcie Tour de France. W środę ogłoszono oficjalnie, że to na barkach jego i Fabio Aru spoczywać będzie odpowiedzialność za wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wspomagać ich będą m.in. David de la Cruz i Davide Formolo.

Póki co nie wiadomo, jak wyglądać będzie program przygotowań Pogacara do udziału w “Wielkiej Pętli”. Z pewnością zobaczymy go jednak w akcji podczas mistrzostw kraju, które odbędą się już 21 czerwca.

To Top