Świat

“La Gazzetta dello Sport”: Dwa monumenty ze zmienionymi datami

Mediolan - San Remo
Mediolan - San Remo / fot. organizatorzy

Według informacji “La Gazzetta dello Sport” w najbliższych dniach oficjalnie zaprezentowana będzie jeszcze jedna zmiana w światowym kalendarzu. Miejscami zamienią się w nim dwa włoskie monumenty – Il Lombardia i Mediolan – San Remo.

Według aktualnie obowiązującego terminarza, sezon na szczeblu World Touru oficjalnie wznowiony zostanie 1 sierpnia, podczas Strade Bianche. Już kilka dni później rozpocząć się ma Tour de Pologne (5-9), w którego trakcie planowana była “La Classicisma”, czyli Mediolan – San Remo.

Z informacji, do których dotarli dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” wynika jednak, że najdłuższy jednodniowy wyścig zawodowego kalendarza zostanie przesunięty na późniejszy termin – 15 sierpnia. W jego miejsce “wskoczy” za to Il Lombardia, która pierwotnie miała odbyć się 29 października.

Taki układ terminarza byłby o wiele korzystniejszy, jeżeli chodzi o potencjalną obsadę obu wyścigów. Mediolan – San Remo w swojej “nowej” dacie przyciągnąłby na start niemal wszystkich specjalistów od klasyków, którzy z pewnością wybraliby ten wyścig zamiast wyjątkowo wymagającego Criterium du Dauphine, z którym kolidować będzie terminami. Il Lombardia z kolei byłaby pierwszą poważną okazją do sprawdzenia nogi dla czołowych wspinaczy.

Potencjalne przesunięcie M-SR to dobra wiadomość także z punktu widzenia polskich fanów, liczących na przyjazd na Tour de Pologne Michała Kwiatkowskiego. Były mistrz świata nie ukrywał, że aktualnie waha się pomiędzy tymi dwoma wyścigami. Gdyby włoska impreza została przesunięta, szanse na jego przyjazd nad Wisłę znacząco by wzrosły.

To Top