Świat

Firma CCC nie będzie sponsorem tytularnym ekipy World Tour

CCC Team
CCC Team

Jim Ochowicz – szef CCC Team potwierdził w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie ekipy, że polski producent obuwia po zakończeniu sezonu 2020 przestanie być jej tytularnym sponsorem. “Trwają aktywne poszukiwania nowego” – mówił.

Epidemia koronawirusa i przerwanie sezonu szosowego bardzo mocno odbiło się na świecie kolarstwa. Jedną z formacji, która odczuła to najmocniej jest CCC Team. Już na początku zamieszania wywołanego przez intruza z Wuhan pojawiały się niepokojące doniesienia dotyczące kondycji finansowej firmy Dariusza Miłka, a on sam zapowiadał “cięcie kosztów nie scyzorykiem, a siekierą”.

Wspierana przez CCC drużyna World Tour zwolniła niemal wszystkich pracowników zatrudnionych na kontraktach, a kolarzom znacząco zredukowała pensje (media informowały o cięciach wynoszących nawet 80%, choć ostatecznie są one prawdopodobnie mniejsze). Co więcej, pojawiły się doniesienia o całkowitym wycofaniu się firmy z Polski ze sponsoringu sportowego.

Czy tak faktycznie się stanie – tego jeszcze nie wiadomo, lecz jasnym stało się, że po zakończeniu sezonu 2020 CCC nie będzie już tytularnym sponsorem ekipy Jima Ochowicza. Potwierdził to sam Amerykanin w komunikacie opublikowanym na stronie drużyny.

“CCC nie będzie dalej naszym tytularnym sponsorem i trwają aktywne poszukiwania nowego. Znajdujemy się w niezwykłym momencie ale wierzę, że będą firmy, które zechcą inwestować w kolarstwo, zwłaszcza mając na uwadze wzrost zainteresowania jazdą na rowerach w ostatnim czasie” – mówił.

To Top