Świat

Dylan Groenewegen rozważa start w Tour de Pologne

Dylan Groenewegen
Dylan Groenewegen / fot. Jumbo-Visma

Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) może wznowić swój sezon startowy udziałem w Tour de Pologne. Holender waha się między naszym rodzimym wyścigiem a Mediolan – San Remo. Podkreśla jednak, że to w Polsce będzie mieć więcej okazji by odpowiednio “przepalić” nogę.

Jeden z najlepszych sprinterów świata za najważniejszy w tym sezonie cel obrał sobie Giro d’Italia. Włoski wyścig odbędzie się jednak dopiero w październiku (3-25), a 26-latek wcześniej będzie mieć sporo okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Jak poinformował w rozmowie z “NOS”, rywalizację w 2020 roku może wznowić udziałem w Tour de Pologne.

“Zastanawiam się, czy będę już odpowiednio przygotowany do Mediolan – San Remo” – mówił Groenewegen. Pokrywający się z imprezą Czesława Langa monument (odbędzie się 8 sierpnia, TdP – w dniach 5-9) kusi wysoką stawką, lecz kolarz z Amsterdamu bierze pod uwagę także “nasz” Tour.

“W Polsce będę mieć więcej okazji do sprintów” – uzasadniał. I faktycznie, Tour de Pologne oferuje pięć dni startowych, a jak wynika z naszych ustaleń, dwa lub trzy etapy kończyć się będą “klasycznym”, płaskim dojazdem do mety, więc prawdopodobnie – pojedynkiem najszybszych zawodników stawki.

Gdyby Groenewegen zdecydował się na przyjazd do naszego kraju, byłby kolejnym zawodnikiem z absolutnego topu, który podejmie ten krok. Wcześniej udział potwierdzali m.in. aktualny mistrz świata, Mads Pedersen, triumfator Giro d’Italia – Richard Carapaz czy piekielnie zdolny Remco Evenepoel.

(fot. Jumbo-Visma)

To Top