Świat

Matteo Trentin: “Wielu będzie chciało udowodnić swoją wartość”

fot. CCC Team, Chris Auld

Matteo Trentin (CCC Team) podziela opinię innych kolarzy, według której druga połowa sezonu 2020 będzie wyjątkowo wymagająca. Według niego nagromadzenie startów w krótkim okresie czasu oraz presja ciążąca na zawodnikach sprawić mogą, że kibice i fani będą świadkami wielu historycznych rezultatów.

Aktualny wicemistrz świata zaczął 2020 rok od spokojnych występów na południu Europy, w trakcie których uczył się współpracy z Gregiem Van Avermaetem. Miała ona zaprocentować podczas kampanii północnych klasyków, która jednak – z wiadomych względów – nie doszła póki co do skutku. Przesunięta została na jesień, a kolarze obok walki na brukach zaliczą w krótkim czasie również trzy Grand Toury i wiele mniej istotnych imprez.

“Sezon będzie bardzo skompresowany, a wielu będzie chciało udowodnić swoją wartość. Jedni z powodu wygasającego kontraktu, inni – z uwagi na niepewną sytuację swoich drużyn” – ocenił w rozmowie z “Rai Sport”, nie odnosząc się jednak do sytuacji swojej i grupy CCC, mającej problemy finansowe.

Pytany o swoje najważniejsze cele zapowiedział, że istotnym będzie, by być w najwyższej formie w sierpniu i wrześniu. “Zaliczę Tour de France, potem wyścigi klasyczne” – mówił.

To Top