Świat

“La Reppublica”: Węgrzy ugoszczą Giro d’Italia w 2021 roku

Giro d'Italia
Giro d'Giro d'Italia / fot. RCS Sports

Jak informuje “La Reppublica”, Węgry będą gospodarzem pierwszych etapów Giro d’Italia rok później, niż pierwotnie planowano. Tegoroczna edycja wyścigu wystartuje nie ze stolicy naszych Bratanków, a z Palermo.

Inauguracja Corsa Rosa miała być w tym sezonie wielkim świętem także dla polskich fanów. Wszystko ze względu na fakt, że wyścig planowo powinien się rozpocząć w oddalonym od naszych granic o zaledwie kilka godzin jazdy samochodem Budapeszcie, a na Węgrzech planowane były również dwa kolejne etapy zmagań. Wszystko “popsuł” jednak koronawirus.

Z powodu szybko rosnącej liczby zakażeń węgierski rząd szybko podjął decyzję o rezygnacji z organizacji startu. Niedługo później okazało się, że w planowanym terminie i tak by do niego nie doszło, gdyż UCI “zamroziła” kalendarz, przesuwając wyścig na październik.

Wydawać się więc mogło, że tak odległy termin sprawi, że Węgrzy zmienią zdanie i jednak ugoszczą peleton. Według “La Reppublica” tak się jednak w tym sezonie nie stanie.

“Giro rozpocznie się 3 października w Palermo, a na Sycylii ulokowane będą pierwsze cztery etapy. Jako kompromis, Budapeszt otrzyma prawo organizacji startu rok później, w edycji 2021” – czytamy.

W tegorocznej odsłonie Giro d’Italia wywalczonego przed rokiem triumfu bronić będzie Richard Carapaz (Team Ineos).

To Top