Polska

14 godzin i… 10 tysięcy kcal. Michał Pustuła zaliczył charytatywny Everesting

Michał Pustuła

Michał Pustuła – 21-letni kolarz jeżdżącej z licencją Continental Sparty Praga zaliczył w sobotę Everesting. W jego trakcie zbierał środki na pomoc szpitalowi rehabilitacyjno hematologicznemu dla dzieci “Orlik” w Kudowej-Zdroju.

Pustuła to absolwent “SMS-u” w Świdnicy. W 2018 roku, jako pierwszoroczny Orlik wyjechał do Hiszpanii, gdzie reprezentował barwy Guerciotti-Kiwi Atlantico. Po niecałym sezonie spędzonym na Półwyspie Iberyjskim wrócił do kraju i dołączył do Krismar Big Silvant, zaś w sezonie 2020 otrzymał angaż w jeżdżącej w trzeciej dywizji Sparcie Praga, gdzie jest jedynym, obok Niemca – Oscara Uhliga obcokrajowcem.

Młody Polak okres zamrożenia światowego kalendarza postanowił wykorzystać, by pomóc najmłodszym. W sobotę, 6 czerwca zaliczył w Kudowej-Zdroju Everesting, w trakcie którego zbierane były środki na pomoc dla ulokowanego w tym mieście szpitala dziecięcego. Cel był dokładnie taki sam, jak liczba metrów przewyższenia do pokonania – 8848 złotych.

Ostatecznie, po niemal 14 godzinach ciągłej jazdy Pustuła osiągnął swój cel. Łącznie przejechał prawie 223 kilometry, spalając… ponad 10 tysięcy kilokalorii.

źr. Strava Michała

Wciąż możecie wesprzeć charytatywną zbiórkę Michała. Pieniądze wpłacać można pod TYM LINKIEM.

(fot. Michał Pustuła/Strava)

To Top