Świat

Wirtualne Tour de France odbędzie się w lipcu

Zwift

Organizator Tour de France – firma ASO w porozumieniu z platformą Zwift zorganizuje w lipcu wirtualną odsłonę zmagań. Do sześcioetapowej rywalizacji przystąpią zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Zmagania na trenażerach rozpoczną się 4 lipca – w dniu, w którym miała pierwotnie wystartować “Wielka Pętla”. Kolejne etapy odbywać będą się w weekendy – w soboty i niedziele. Impreza zakończy się 19 lipca. Jak donosi serwis “Cyclingnews”, pokonanie każdego z odcinków zajmie około godziny.

Co istotne, za pośrednictwem Zwifta rywalizować będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Według informacji serwisu, do zmagań zgłosiło się już 15 drużyn z których każda wystawić będzie mogła po czterech kolarzy.

Wirtualne Tour de France ma za zadanie zbudować zainteresowanie najważniejszym wyścigiem sezonu przed startem jego “tradycyjnej” odsłony, planowanej na 29 sierpnia. Dotychczas wirtualne zmagania z udziałem zawodowców cieszyły się sporym zainteresowaniem, lecz wobec faktu, że już od 1 września UCI odmraża szosowy kalendarz – z przyciągnięciem spragnionych prawdziwego ścigania kibiców może być kłopot.

To Top