Świat

Pieter Weening dołącza do Trek-Segafredo

Pieter Weening
Pieter Weening / fot. Trek-Segafredo

Pieter Weening został oficjalnie zaprezentowany jako kolarz Trek-Segafredo. Doświadczony Holender dołącza do drużyny ze skutkiem natychmiastowym, wypełniając lukę po kontuzjowanym Matteo Moschettim.

39-letni Weening może być postacią dobrze kojarzoną w Polsce, gdyż to właśnie w naszym kraju odniósł swój największy sukces w karierze. W 2013 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne jako kolarz Orica GreenEDGE, pokonując m.in. Christophe’a Riblona i Rafała Majkę. Ostatnim jego pracodawcą była prokontynentalna formacja Roompot-Charles, która jednak wraz z końcem sezonu 2019 zakończyła działalność.

Holender nie zdołał znaleźć nowego pracodawcy i pozostawał na kolarskim “bezrobociu”, nie ogłaszając jednak definitywnego końca kariery. Wykorzystała to ekipa Trek-Segafredo, poszukująca zawodnika zdolnego wypełnić choć częściowo lukę po Matteo Moschettim – młodym Włochu, który na początku lutego zaliczył bardzo groźny wypadek i przez kilka kolejnych miesięcy nie zdoła powrócić do optymalnej formy.

“Pieter jest wielkim profesjonalistą, więc nie mieliśmy wątpliwości, że spełni nasze oczekiwania” – mówił Luca Guercilena, główny menedżer drużyny, cytowany przez jej biuro prasowe. Sam Weening jest z kolei przekonany, że mimo słusznego już jak na kolarza wieku bez problemu poradzi sobie na szczeblu World Touru.

“Moja motywacja jest niesamowicie wysoka. Nie mogę doczekać się tego wyzwania i powrotu do rywalizacji” – komentował.

Barw nowego pracodawcy Pieter Weening bronić będzie co najmniej do końca 2020 roku.

To Top