Świat

Johannes Klaebo kolarzem Uno-X Development Team

Johannes Klaebo
Johannes Klaebo / fot. Wikimedia Commons

Johannes Klaebo – biegacz narciarski, trzykrotny mistrz olimpijski dołączył do norweskiej ekipy Uno-X Development. Jak informują tamtejsze media, z tytułu umowy zarobi około trzech milionów euro.

23-latek w ciągu dwóch ostatnich sezonów wywalczył aż sześć złotych medali imprez mistrzowskich w biegach narciarskich. W 2018 roku w Pjongczangu trzykrotnie sięgał po złoto IO, zaś rok później, także trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Podpisanie umowy z Uno-X nie oznacza, że porzuca narciarską karierę.

Jak wyjaśnił sam zainteresowany, podpisanie kontraktu z grupą kolarską ma mu pomóc w odpowiednich przygotowaniach do sezonu zimowego. “Będę uczestniczył w zgrupowaniach i pracował z trenerami” – mówił w rozmowie z “Verdens Gang”. Dodał także, że kolarstwo, które trenował jako junior, pomoże mu w budowaniu siły mięśni nóg. Nie wykluczył, że z czasem stanie do kolarskiej rywalizacji.

Jak wyliczyli dziennikarze z Norwegii, kontrakt Johannes Klaebo z formacją, ważny aż do 2025 roku gwarantuje mu zarobki na poziomie około 3 milionów euro.

To Top