Świat

Thibaut Pinot na dłużej w Groupama-FDJ

Thibaut Pinot podpisał nowy kontrakt z Groupama-FDJ, ważny aż do końca sezonu 2023. Umowy z francuskim zespołem przedłużyli też Stefan Kung, Arnaud Demare i David Gaudu.

Pinot od lat uważany jest za kolarza, zdolnego sięgnąć po triumf w wyścigu trzytygodniowym, przede wszystkim – Tour de France. Oczekiwania podsyca fakt, że Francuzi na sukces swojego rodaka w najważniejszym wyścigu świata czekają od 1985 roku. Mimo, iż Thibaut jak dotąd tylko raz stanął na podium Grand Touru (2014 rok, “Wielka Pętla”) u szefa Groupama-FDJ, Marca Madiota wiara w niego pozostaje niezachwiana.

Dowodem tego jest nowa, trzyletnia umowa, której podpisanie ogłoszono w czwartek. “Wiem, że nie ma innej drużyny, gdzie czułbym się spełniony i szczęśliwy” – mówił Pinot w rozmowie z “Le Parisien” dodając, że “chce wreszcie napisać swoją historię”.

Obok 30-letniego specjalisty od wyścigów etapowych, formacja ogłosiła przedłużenie kontraktów z trzema innymi kolarzami: brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata – Stefanem Kungiem, triumfatorem Mediolan – San Remo, Arnaud Demarem i pomocnikiem Pinota, a w przyszłości być może jego następcą – Davidem Gaudu. Wszyscy pozostaną w ekipie co najmniej do końca sezonu 2023.

To Top