Świat

Ograniczenia są wyłącznie w głowach. Mistrz paraolimpijski zaliczył 561-kilometrowy trening

Daniel Abraham – mistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro we wtorek przejechał w pojedynczym treningu… 561 kilometrów. Zrobił to, by jak mówi – sprawdzić, na jak wiele go stać.

Pochodzący z Erytrei, lecz reprezentujący obecnie Holandię 35-latek sięgnął po złoto igrzysk w kategorii C4, obejmującej rywalizację osób mających dysfunkcje kończyn dolnych. Co ciekawe, jednocześnie jest w stanie rywalizować w profesjonalnym peletonie – od sezonu 2011 jeździł w barwach kontynentalnych drużyn: Marco Polo (“przygarniającej” uchodźców), CCN i BEAT Cycling, której barw broni również obecnie.

35-latek swój wyjątkowo długi trening rozpoczął we wtorek o 2:00 nad ranem. Nie stawiał sobie konkretnego, “kilometrowego” celu – uznał po prostu, że chce przejechać jak najwięcej. Ostatecznie jego licznik zatrzymał się po 561 kilometrach, na których pokonanie potrzebował 17 i pół godziny. Daje to średnią prędkość ponad 32 km/h. Abraham w rozmowie z “Wielerflits” mówił, że mogła ona być wyższa, lecz nocą… przeszkadzały mu dziki.

źr. Strava

Choć dumny ze swojego wyzwania, Abraham nie jest pewien, kiedy będzie w stanie je powtórzyć. “Zmęczenie ani ból nóg mnie nie martwią, ale powrót do pełnej dyspozycji na pewno zajmie mi trochę czasu” – podsumował.

To Top